На 1-ви септември ще бие звънецът за новата учебна година в Спортно училище "Димитър Рохов" в Сливен

123
31.08.2023 / 11:21

Над 320 ученици от 5. до 12. клас, учители и треньори ще започнат утре, 1-ви септември, новата учебна година в Спортно училище „Димитър Рохов“ в Сливен. Заедно с родители, сподвижници и приятели ще присъстват на тържественото откриване от 9.00 ч. в двора на училището.

Възпитаниците на Спортното училище донесоха общо 148 медала от държавни първенства и 175 отличия от международни турнири и състезания през изминалата учебна година. Повод за гордост за Сливен и България са 60 златни, 36 сребърни и 52 бронзови медала от държавни първенства. От останалите международни турнири и състезания отново най-много са златните медали – 67, заедно с 52 сребърни и 56 бронзови отличия.

Едно 3-то и едно 6-то място завоюваха нашите спортисти на Световното първенство по скокове на батут, провело се в София. А от участието си на балканиадите по джудо в Турция и Босна и Херцеговина момчетата и момичетата от Спортно училище „Димитър Рохов“ донесоха златен, сребърен медал, 9 бронзови отличия, записаха и две пети и едно седмо място.

На тържественото откриване утре ще бъдат посрещнати 22-ма петокласници в седем спорта – акробатика, борба, вдигане на тежести, джудо, лека атлетика, скокове на батут и футбол.

42-ма са учениците, завършили с отличен успех учебната 2022/2023 година, като шестима са с успех 6.00.