Нови медали за лекоатлетите на Спортно училище

Лека атлетика 1
30.05.2018 / 11:31

Клубът по Лека атлетика към Спортно училище „Димитър Рохов“, Сливен продължава да бъде работилница за шампиони!

Треньорите в АСК „Лека Атлетика“ в гр.Сливен, Атанас Иванов и Илиян Данев все така продължават да бъдат основни мотиватори и движеща сила за това много деца да жертват голяма част от свободното си време и личния си живот за да се посветят на спорта.

На завършилото държавно първенство на открито до 18 г. за юноши и девойки лекоатлетите на гр. Сливен се прибраха с куб медали.

Димитър Ташев спечели сребърния медал на дълъг скок, а с личен резултат от 188см. на висок скок се пребори с 2 години по-големите в сектора и взе бронзовия медал.

В бягането на 400 метра Карим Незами спечели бронза, като във финала финишира за 52.33 сек. Той се окичи с бронз и като част от квартета в щафетата 4х400 метра, заедно със съотборниците си Димитър Илиев, Йордан Иванов и Димитър Атанасов.

Бронзов медал завоюва Валентина Тодорова на копие с 35.17 м, а на гюле се класира шеста.

Сред финалистите се наредиха още Димитър Илиев – четвърти на 100 метра и личен резултат на 200 метра, Петър Йовков – пети на скок дължина.

Поздравления за медалите и пожелания за още успехи!