Успех за атлетите на Сливен в първия ден на шампионата за юноши и девойки

1111
01.06.2021 / 14:14

Димитър Ташев (Сливен) спечели златния медал в дисциплината троен скок от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. Проявата се провежда в два дни на стадион „Васил Левски” в столицата.

Атлетът, с треньор Атанас Иванов, записа силен резултат от 15.31 м, с попътен вятър 2.1 м/с. Втори се класира съотборникът му Мартин Точев с 14.94 м (2.0).Бронзът бе за Лъчезар Вълчев (Лудогорец – Разград) с 14.82 м (0.9).

В спринта на 100 метра над всички бе Георги Христов (Славия), с треньор сливналията Росен Данев. На финала Христов пробяга дистанцията за 10.78 сек. с насрещен вятър -1.8 м/с и завърши далеч пред другите двама медалисти Ивайло Щипков (Галакси – Пловдив) – 11.12 сек. и Ивайло Лилов (Ивет Лалова Спринт Аладеми – София) – 11.30 сек.

В бягането на 400 м при девойките шампионка стана Христина Спасова (Атлетик – София), която бе пред съперничките си със значителна преднина и завърши за 58.02 сек. Светослава Павлова (Сливен) е втора с 59.67 сек., а третата позиция зае Нина Станкова (Виктория – Варна) с 59.82 сек.