Сребро и бронз за сливенската борба от Държавното за момчета

111
19.01.2021 / 10:14

Три медала спечелиха борците на Сливен от Държавния личен шампионат за момчета.Проявата се проведе в Горна Оряховица.

За призовите места спориха 207 млади борци от 45 клуба.

На сливенски адрес отличия донесоха Калоян Енчев от АСК "Сливен" – сребро и Никола Петров от СК "Станка Златева" – бронз и двамата в категория до 85 кг.

При 44- килограмовите Ивайло Гаджев от АСК "Сливен" се класира трети.

Още няколко състезатели от двата сливенски клуба останаха на крачка от отличията, но амбицията им за по-предно класиране остава за следващото отговорно състезание

На първенството в Горна Оряховица Йордан Котрулев от СК „Би Риал“ (Сандански) бе отличен за най-техничен борец, след като стана първи в категория до 42 кг.

Представителят на великотърновския СК „Илия Павлов“ Ник Дойчинов (52) взе купата за най-резултатен състезател.

Следващата надпревара за борците ще бъде в Сливен. Градът ще домакинства на Държавния личен шампионат за юноши в двата стила и за девойки.

Първенството ще се проведе от 21 до 24 януари. В първите два дни ще се определят шампионите и медалистите при класиците, след тях са девойките, а в събота и неделя са свободняците.

Източник:Sliven Sport